Přátelé a patroni

 

 

Zdá se vám, že se nemůžete na nikoho spolehnout? Že jste na všechno sami? Možná je čas podívat se, v jakém stavu je váš sektor patronů a přátel ;)

Napomocni lide

Jak to, že někdo má přátel, kteří by pro něj skákali do ohně, přímo hromady a druhý nemá človíčka, kterému by se mohl vypovídat? Na všechno je sám, nikdo mu nepomůže atd. Možná se ten první narodil pod šťastnou hvězdou, možná je pro něj přirozené navazovat přátelství stejně snadno jako dýchá. 

Každopádně nemá smysl nad tím rozjímat a nepodniknout žádnou akci, aby se to pro toho druhého změnilo ;) 

Co reprezentuje severo-západ?

Naši schopnost tvořit pevná přátelství, přitahovat mocné patrony, kteří nám na naší cestě pomáhají. Ne náhodou bydlí tento sektor vedle severního, který zastupuje kariéru a cestu životem. Tyto dva aspekty spolu totiž úzce souvisí. Můžeme chtít jít po své cestě bez pomoci. Možná ale nedosáhneme tam, kam bychom mohli, kdyby nám občas někdo neotevřel dveře, namísto abychom na ně bušili kladivem a domáhali se vstupu.

Pro tyto účely jsem si dovolila citovat svou oblíbenou autorku, Lillian Too a její knihu Feng Šuej pro život:

 

"Severozápad zvyšuje štěstí na patrony

Až dosáhnete úspěchu a budete si jej chtít udržet, zaměřte se na severozápadní sektor domu či kanceláře. Severozápad nejenže nejvíce ovlivňuje štěstí hlavy rodiny nebo firmy, ale vládne také rádcům a patronům.

Jestliže severozápadní sektor dané místnosti vyniká dobře vyváženým a harmonickým feng-šuej, ti, kdo jej obývají, mohou očekávat pomoc od ochotných patronů. V jejich okolí se bude pohybovat mnoho "nebeských lidí", kteří jim budou dávat úžasné šance. Když mi bylo dvacet let, zrovna jsem objevila feng-šuej a jen tak pro legraci jsem se řídila každou - i zdánlivě nevýznamnou radou - týkající se posílení severozápadního sektoru domu a kanceláře.

Podél severozápadní stěny domu jsem zavěsila ne jednu, ale hned několik zvonkoher. Další řadu zvonků jsem instalovala do kanceláře a namířila na ni malý větrák, aby se cinkot rozléhal místností po celý den. A jako zázrakem mě najednou začal na mé životní dráze doprovázet bezpočet rádců a patronů.

Severozápadní sektor kanceláře můžete zkrášlit také obrázkem s mohutnou horou symbolizující Zemi, poněvadž ta dává Kov (prvek severozápadního sektoru, pozn.)."

"Štěstí na spolupracovníky ze severozápadu

Feng-šuej dekorace je založeno na pochopení pojetí wu-sing neboli pěti prvků a podle něj je severozápad místem velkého Kovu. Proto byste měli do tohoto sektoru soustředit veškeré zlato a předměty symbolizující bohatství, jež se nacházejí v kanceláři. Mezi ně rozhodně patří i sejf. Máte-li k dispozici vlastní kancelář, postavte sem pro vás důležitý kus kovového nábytku, například sejf, počítač nebo dokonce kopírku.

Severozápadní sektor pracovního prostoru a kanceláře má největší moc přitáhnout do vaší blízkosti nápomocné lidi a vytvořit kolem vás skupinu podobně smýšlejících lidí. Když správně zdůrazníte severozápad a budete svědomitě udržovat rovnováhu mezi jin a jang, snadno uskutečníte všechny své plány a dosáhnete všech met. Přijdete na to, že většina lidí s nimiž přicházíte pracovně do styku je neustále připravena vám pomoci." 

 

Jak najdu severo-západní sektor?

Snadno! Návod najdete v krátkém videonávodu zde.

 

"Nebeští" a "ďábelští" lidé

Feng-šuej popisuje nápomocné, a naopak neochotné, až zlé a zlomyslné lidi obvykle tak barvitě, až se neubráníte úsměvu. Ale až vám nějaká vlivná osoba znenadání pomůže nebo až se v práci vyšvihnete nahoru díky kladnému doporučení, pochopíte, proč feng-šuej označuje takové lidi za "nebeské".

Podobně, až se stanete obětí pomstychtivosti mocné osoby nebo až vás někdo, komu věříte, zradí, začnete rozumět tomu, proč feng-šuej pokládá podobné lidi za "ďábelské".

Váš sektor čchien

Určité prvky ve vašem feng-šuej mohou mít vliv na přítomnost nebo naopak nedostatek nápomocných a neužitečných lidí ve vašem životě. Závisí to především na stavu sektoru čchien u vás doma či v kanceláři. Tento severozápadní sektor ovládaný trigramem čchien, hlavním jangovým trigramem, je v každém domě životně důležitý a musí být neustále chráněn.

Sektor čchien se neurčuje jen podle domovních dveří, nýbrž podle kompasu. Zavěšením kovové zvonkohry s osmi dutými trubicemi do sektoru čchien přilákáte do svého života nebeské lidi a zároveň povzbudíte úspěch otce rodiny, což se dvojnásob vyplatí.

Na severozápad domu nedávejte žádné osvětlení, abyste k sobě nepřivolali "ďábelské" lidi, a nesmírně škodlivá je zde přítomnost prvku Ohně. Do severozápadního sektoru domu ani obývacího pokoje rozhodně neinstalujte žádná bodová světla nebo lustry."

Lépe bych to sama neřekla, doufám tedy, že už jste získali představu, jak důležitý tento sektor pro vaše štěstí je :)

Jsem tu pro vás, tak se na mne neváhejte s čímkoli obrátit.

- Vaše Karolína

 


Karolína Metzová, Feng Shui specialista a lektor

"Lepší špatná změna, než žádná změna," praví čínské přísloví.

 

Inspiruji klienty ke změnám, jež jim přinesou výsledky. Učím je porozumět vnějším a vnitřním vlivům, jichž poté využíváme k tomu, aby žili tak, jak si přejí.

Věnuji se Feng Shui z přesvědčení, že máme svou moc ve vlastních rukou a jen my tvoříme proudy, na kterých pak plujeme tam, kam chceme.

- Karolína Metzová, autorka knih Rezonance lásky (Zákony lásky a harmonie v 6 krocích) a Feng Shui pro odvážné