Jak to funguje s penězi ?

Zdroj: DeviantArtPeníze jsou pro nás stěžejním bodem přežití, a mají proto velkou důležitost. Jejich chrakterem je proudění. Úkolem Feng Shui je v zásadě nastolit rovnováhu toku a stálosti. Pokud je proud slabý, peníze nepřitékají v dostatečném množství. Je-li naopak příliš silný, peníze sice přichází, v našem životě se ale neudrží. Jejich přirozeností je rozdávat radost a potěšení a podle toho by se s nimi mělo jednat. 

Kde lokalizovat problém?

Penězům a hmotnému blahobytu přináleží jiho-východní sektor prostoru. Jedná se o sektor Velkého Dřeva. Je tedy zapotřebí ho tímto prvkem dostatečně zásobit. Další variantou je tzv. Léčba Otcem nebo také Léčba Potomkem. Znamená to prvky, které náš požadovaný prvek utváří, rodí, nebo se z něj rodí. U tohoto případu to bude Voda a Oheň. Možná vás právě napadlo - voda a oheň, nejsou to protiklady? Ano, spolu jsou. Ale pokud mezi nimi stojí prvek Dřeva, jsou spolu v dokonalé harmonii, neboť Voda rodí Dřevo (rostlina vám bez vody

Zdroj: DeviantArt

 neporoste, i kaktus potřebuje alespoň minimum vláhy) a to zas obratem živí Oheň (kovovou vzpěru těžko zapálíme, že? :-) ). 

Možná vás také napadne, že chceme dodat hojnost, tedy Dřevo, není potom jeho pálení prvkem Ohně špatné Feng Shui? Dobrá úvaha. Podle principů přírody jde ale o to, že se jedná stále o tu samou energii, která se transformuje do různých charakterů. Přidáním Ohně ji tedy pouze rozproudíte. Donutíte ji probrat se k životu. Pokud se vám tedy tyto tvary a barvy hodí do interiéru, zde je praxe.

 

Jak najdu jiho-východní sektor?

Snadno! Návod najdete v krátkém videonávodu zde.

 

Jak si pomůžu sám?

 

Prvek Vody je charakterizován:

  1. vlnivými, pozvolnými tvary
  2. z barev modroučernou a transparentní
  3. zvuky šumivými, zvuky vody

Prvek Dřeva zastupují:

  1. podlouhlé, obdélníkové tvary
  2. zelenáodstíny hnědé
  3. zvuky lesa

Prvek Ohně vytvoříme:

  1. špičatými tvary, trojúhelníky, pyramidami
  2. červenou, ohnivě oranžovou a žlutou (POZOR!!! Musí se jednat o skutečně teplé, "sluníčkové" barvy. Studená žlutá a oranžová představují Kov, a ten nám k blahobytu v tomto sektoru nepomůže.)
  3. kořeněné vůně

Problém může mít hlubší kořeny.

Ale co když ani svépomoc nezabere? Pak je na místě říct odborníkovi. Specialista přijde a podívá se na prostor jinýma očima. Jeho zrak je trénovaný k tomu, aby odhalil příčiny patologií a jednoduše a efektivně je odstranil. Co může být takovou těžší patologií? Chybně rozmístěný nábytek, ostré výčnělky, rohy, špatně orientované okno, hrozba zvenku, patogenní zóna atd. Příčin může být mnoho a ve svém charakteru Dřevo potřebuje a přináší růst. Je to jeho přirozenost a pokud mu není umožněna, pomalu umírá. Pokojové rostliny a květiny zpravidla v tomto sektoru dobře prospívají. Podívejte se na ně, jak se jim daří. Nastaví vám perfektní zrcadlo vašeho peněžního stavu.

A jak vlastně najdu jiho-východní sektor ve svém obydlí nebo kanceláři?

Zdroj: DeviantArtSnadno, pokud máte k ruce půdorys a u komapsu víte, na kterou že to světovou stranu míří ručička. Jednoduše si vezmete půdorys a vyrobíte na něm úhlopříčky. Tam, kde se protnou (střed, neboli Qi-Thai), se postavte s kompasem. Ideálně bude ukazovat na sever. Zkuste se s ním projít po domě a kolem něj, abyste zjistili, jestli ukazuje vždy stejně.  Pokud ne, něco ho ruší - často to bývá železo-betonová kontrukce, kabely ve zdech, vysoké napětí nedaleko domu nebo spodní voda. Pokud jste se dobrali severu, paráda. Nyní se postavte čelem na východ, čili doprava o devadesát stupňů. Vaše pravá ruka by kolmo od těla ukazovala na jih. Mezi ní a svým kupředu upřeným pohledem si představte výseč kruhu (jedna osmina) mezi nimi - ne celou čtvrtku, zužte ji o polovinu. A máte přibližně představu, kde je váš jiho-východní sektor. 

Projděte si jej a snažte se na něj dívat očima cizince, někoho, kdo je tu pooprvé. Pokud vám to nepůjde, jděte nejdřív třeba na procházku nebo na kávičku do kavárny. Až se vrátíte, zůstaňte přítomní a nezaujatí. Co je tady špatně? Vesměs na to přijdete rychle. Fajn by bylo, kdybyste si své dojmy zapisovali, nechte, ať na vás prostor dýchne svoji atmosféru. Je vám tu dobře? Nebo tu něco "nevoní"? Schází? Překáží? A napravte to :-)

Šťastné fengšujování ! :-)

- Vaše Karolína

 

Jak se vám článek líbil? Máte dotazy? Něco jste v textu nenašli? 

Komentujte a ptejte se, jsem tu pro vás :-)

 

 

 


Karolína Metzová, Feng Shui specialista a lektor

"Lepší špatná změna, než žádná změna," praví čínské přísloví.

 

Inspiruji klienty ke změnám, jež jim přinesou výsledky. Učím je porozumět vnějším a vnitřním vlivům, jichž poté využíváme k tomu, aby žili tak, jak si přejí.

Věnuji se Feng Shui z přesvědčení, že máme svou moc ve vlastních rukou a jen my tvoříme proudy, na kterých pak plujeme tam, kam chceme.

- Karolína Metzová, autorka knih Rezonance lásky (Zákony lásky a harmonie v 6 krocích) a Feng Shui pro odvážné