Feng Shui nás inspiruje

 

Už je to dlouho, co jsem naposledy přidala nějaké moudro. Zřejmě to bylo tím, že jsem se věnovala i dalším rostoucím zájmům, a možná i proto, že se moje láska k Feng Shui na chvíli transformovala do potřeby klidu, odpočinku a dobíjení baterek. Přeci jen hodně pracuji na více frontách a zima je obdobím klidu před bouří jarního rozpuku.

Při mém každodenním (v mém pracovním týdnu) cestování mám možnost si opravdu všímat a propojovat se s místy, kterými přojíždím. Byť jsou to stále ta samá, pro mě jsou pokaždé jiná. Každý týden se totiž mění v souladu s ročním obdobím, s fází měsíce a tak dále. Dlouho jsem neuměla říct, který by byl můj oblíbený měsíc v roce. Od loňska už to ale vím a letos jsem si to mohla potvrdit. Duben a květen. Květen snad i proto, že mám na přelomu znamení narozeniny, ale hlavně proto, že venku to vybuchlo nedočkavou, šťavnatou zelení, ptáci zpívají, jako by k tomu měli poslední příležitost, a energie je na vzestupu.

Dříve jsem čítala charakteristiky blíženců, které na mne ale prakticky vůbec neseděly. Divila jsem se proč a dnes už to vím, o tom ale jindy. Psávalo se v nich, že oblíbenou částí dne je ráno a dopoledne. To pro mne byla jedna z největších nepravd, neboť jsem vždy, pokud jsem měla tu možnost, vstávala až po poledni. Tahávali mě z postele jako rozčarovanou kouli chlupů :) Vloni se však můj rozvrh vinou práce nastavil na velmi časné vstávání a za volantem jsem seděla před i během rozbřesku a úsvitu. A nekonečně jsem se zamilovala. 

Číst dál...

Plachetnice funguje jako blázen! :)

Z 0,- na 28.240,- Kč měsíčně

Je to tak. Od doby, co jsem si před několika lety přečetla v knize od Lilian Too o plachetnici naložené zlatem, jsem zkoušela a experimentovala, dokud jsem nepřišla na ten správný postup. A funguje to! :)

Číst dál...

Jak jsme začali vydělávat peníze

Mistička hojnostiNa začátku to nebylo jednoduché. Chodili jsme oba do školy a peněz bylo velmi poskrovnu. Pak se všechno začalo měnit, včetně nás, ale peníze stále moc nepřicházely. Začala jsem studovat Feng Shui a jednou jsem se svého lektora zeptala: "Přítel sedává dlouho u počítače a hledá práci, brigády atd. Má spoustu dobrých nápadů, ale zrealizovat je, je pro něj strašně těžké. Jak mu mám s Feng Shui pomoct, aby své nápady měnil v peníze?"

Robert na to odpověděl: "Vezmi malou mističku a hrst čínských mincí. Dej mu je k počítači tam, kde vždycky sedí a vymýšlí. Uvidíš."

Číst dál...

Co by mě udělalo šťastnější a spokojenější?

Přej si něco ...

Jak se tak někdy stává, pozitivní přesvědčení a návyky se obrousí, a je zapotřebí začít další otočku po spirále vzhůru. Čas od času vezmu do ruky krásnou, malou, útlou, jako  jaro zelenkavou knížečku od Pierrea Franckha "Prostě si to přejte, a to s lehkostí". Už když jí otevírám, vím, že to, co hledám, najdu do pár minut. Nejinak tomu bylo i dnes večer :)

Číst dál...

Jak to funguje s penězi ?

Zdroj: DeviantArtPeníze jsou pro nás stěžejním bodem přežití, a mají proto velkou důležitost. Jejich chrakterem je proudění. Úkolem Feng Shui je v zásadě nastolit rovnováhu toku a stálosti. Pokud je proud slabý, peníze nepřitékají v dostatečném množství. Je-li naopak příliš silný, peníze sice přichází, v našem životě se ale neudrží. Jejich přirozeností je rozdávat radost a potěšení a podle toho by se s nimi mělo jednat. 

Číst dál...


Karolína Metzová, Feng Shui specialista a lektor

"Lepší špatná změna, než žádná změna," praví čínské přísloví.

 

Inspiruji klienty ke změnám, jež jim přinesou výsledky. Učím je porozumět vnějším a vnitřním vlivům, jichž poté využíváme k tomu, aby žili tak, jak si přejí.

Věnuji se Feng Shui z přesvědčení, že máme svou moc ve vlastních rukou a jen my tvoříme proudy, na kterých pak plujeme tam, kam chceme.

- Karolína Metzová, autorka knih Rezonance lásky (Zákony lásky a harmonie v 6 krocích) a Feng Shui pro odvážné