Feng Shui nás inspiruje

 

Už je to dlouho, co jsem naposledy přidala nějaké moudro. Zřejmě to bylo tím, že jsem se věnovala i dalším rostoucím zájmům, a možná i proto, že se moje láska k Feng Shui na chvíli transformovala do potřeby klidu, odpočinku a dobíjení baterek. Přeci jen hodně pracuji na více frontách a zima je obdobím klidu před bouří jarního rozpuku.

Při mém každodenním (v mém pracovním týdnu) cestování mám možnost si opravdu všímat a propojovat se s místy, kterými přojíždím. Byť jsou to stále ta samá, pro mě jsou pokaždé jiná. Každý týden se totiž mění v souladu s ročním obdobím, s fází měsíce a tak dále. Dlouho jsem neuměla říct, který by byl můj oblíbený měsíc v roce. Od loňska už to ale vím a letos jsem si to mohla potvrdit. Duben a květen. Květen snad i proto, že mám na přelomu znamení narozeniny, ale hlavně proto, že venku to vybuchlo nedočkavou, šťavnatou zelení, ptáci zpívají, jako by k tomu měli poslední příležitost, a energie je na vzestupu.

Dříve jsem čítala charakteristiky blíženců, které na mne ale prakticky vůbec neseděly. Divila jsem se proč a dnes už to vím, o tom ale jindy. Psávalo se v nich, že oblíbenou částí dne je ráno a dopoledne. To pro mne byla jedna z největších nepravd, neboť jsem vždy, pokud jsem měla tu možnost, vstávala až po poledni. Tahávali mě z postele jako rozčarovanou kouli chlupů :) Vloni se však můj rozvrh vinou práce nastavil na velmi časné vstávání a za volantem jsem seděla před i během rozbřesku a úsvitu. A nekonečně jsem se zamilovala. 

Číst dál...

Šťastný nový čínský rok aneb Aby to u vás doma nevypadalo jako v čínském krámku se suvenýry

V knížkách a na internetu se naučíme (na)kupovat předměty, talismany a suvenýry, jenž nám mají přinést blaho-byt. Nenaučíme se z nich však cítit, co s námi opravdu udělají.

V rámci nového roku (Hliněná Opice) si možná budeme chtít pořídit pár věcí a udělat pár změn, které nám přinesou vše, po čem toužíme, protože přeci platí:

Jak na Nový rok, tak po celý rok...

E-shopů a krámků s Feng Shui zbožím najdeme nepřeberně, neboť v naší kotlince právě zažívají svůj největší boom. Jenže jak se vyvarovat toho, aby náš byt, dům či kancelář po chvilce nevypadal jako katalog jednoho z těch krámků??

Číst dál...

6 tajemství krásnějšího vztahu

6 tajemstvi krasnejsiho vztahu

[Přeloženo pro vás z www.kenlauher.com]

Ve všech oblastech života se vám celkem dobře daří, ale v romantice stále zápolíte? V tuto roční dobu to může být obzvlášť náročné, pokud už ve svém vztahu nejte šťastni. Ale stále je tu naděje.

Druhé změnit nemůžete. (Nepřáli byste si však občas, abyste mohli?) Jak často lidé říkají: “Všechno by bylo úplně jiné, kdyby se změnil/a.” Většinou je to marné a frustrující snažit se někoho změnit, můžete ale, když začnete zevnitř, vytvořit ve svém životě mocné změny.

Zde máte šest duchovních principů k vytvoření šťastnějšího vztahu a změně života vašeho i partnera. A nejlepší ze všeho je, že navíc můžete ještě přijít na spoustu způsobů, jak tyto změny aplikovat i vůči ostatním lidem, včetně kolegů, přátel a příbuzných. Tyto tipy můžete použít na jakýkoli druh vztahu, aby jej zastupovalo pouto důvěry a spřízněnosti.

Číst dál...

4. Rezonance Feng Shui: Jak si přát to správné místo a jak ho potom poznat?

Ctyri zvirata

Datum vysílání: [bude upřesněno]

Před vysíláním

Krásný den, horolezci, horolezkyně a horolezčata,

nelezte na skálu, co je příliš vysoká.

Spadnete do písku 

a svou rodnou vísku

nespatříte více,

dudlaj-dááááá....

Číst dál...

Co má společnéhé Facebook se zákonem přitažlivosti?

Muj FacebookZdánlivě nic, ale v reálu - hodně.

Facebook je interaktivní prostředí, do nějž jeho vývojáři vložili chytré algorytmy, jejichž úkolem je upravovat "zeď", tedy to, co se uživatelům zobrazuje podle toho, co sledují. Facebook aktivně pozoruje a počítá, které příspěvky nás zajímají, jakým uživatelům a stránkám dáváme liky ("To se mi líbí"), koho příspěvky sdílíme a píšeme k nim komentář, co máme potřebu okomentovat, jak dlouho "stojíme" na konkrétních příspěvcích atd.

Na základě toho filtruje, co se nám bude příště zobrazovat. Z našeho pohledu nám tedy servíruje to, co nás zajímá, abychom na něm trávili co nejvíc času.

Číst dál...

3. Rezonance Feng Shui: Láska, domov a vztahy (rodina)

LaskaDatum vysílání: 20. listopadu 2015

 

Krásný den, moji milí čtenáři, 

při každém dalším vysílání se cítím o kus lépe, tentokrát jsme byli s Ondrou chytřejší a vyčerpání jsme předešli vařením. Nápad mne picl do čela pocestě domů a hned jsem také věděla, co budeme vařit, bude-li Ondra pro. Nedávno zahájil svoji cestu vegetariána, v níž ho budu podporovat vším, co mne přijde na mysl - nevím ještě, co všechno jeho nový pohled na stravu zahrnuje (mléčné produkty, vajíčka...???), ale řekla bych, že to zatím nechám koňovi.

A tak píši fofrem SMS, zda máme potřebné ingredience, nějakou tu obětinu jsem chtěla dovléct už při prvním vysílání. V tomto případě jsem zvládla dokonce i naložit velké kapsy svojí teploučké bundy svíčkou na vysílací atmošku, zapalovačem, do kterého jsem se pro jeho efekt zakoukala v Kiku, a ještě něco dalšího, co už si nepamatuji :)

Číst dál...

2. Rezonance Feng Shui: Peníze a Hojnost

SmichDalší nezapomenutelný zážitek obohatil moji budoucí knihu vzpomínek :) Na začátku, před samotným vysíláním, nás s Ondrou potrápily stejné obavy - necítili jsme ani jeden úplně ve své kůži, natož soustředěně. Musel mne ujišťovat, že je vše ok a posluchači jsou věrní a drobečky prominou.

Nakonec jsme se nehorázně zasmáli, což bylo evidentně klíčem k úspěchu a jejich srdcím, protože reakce na náš spontánní, několikaminutový záchvat smíchu byly veskrze pozitivní :D Dokonce jsme dostali malou výtku, že smích je léčivý a nakažlivý a nemáme ho přerušovat písničkou :D Za to děkujeme :)

Další vysílání bude určitě také veselé, snad už se ale budeme moci lépe soustředit. Neřekla jsem asi polovinu věcí, co jsem chtěla, protože jsem se k nim nedostala nebo na ně úplně zapomněla.

Číst dál...

1. Úvod do Feng Shui a jak si úspěšně přát

Vysílání v éteru

 

Datum vysílání: 9. října 2015 

 

9. října 2015 jsem s natěšeným srdcem a veselou myslí přijala pozvání do projektu svobodného rádia Svobodný vysílač. K této akci se schylovalo již od ledna, přesto nenazrál ještě ten správný čas. Nyní píši tyto řádky po návratu domů, protože se s vámi chci podělit o bezprostřední zkušenost z tohoto zážitku ;)

Moderátor Ondra je, jak zjistíte ze záznamu, člověk velmi příjemný a otevřený,

takže pro něj nové myšlenky představovaly duševní potravu spíš než něco cizorodého.

Užili jsme si spolu ohromnou legraci při vysílání, při hudebních mezerách i po vysílání, kdy jsme si ještě skoro další dvě hodiny povídali. To už ale posluchači nevěděli, protože na vlnách Vysílače už běžel další program.

Číst dál...

Vysílání do éteru se Svobodným vysílačem

Vysílání v éteru

 

9. října 2015 jsem s natěšeným srdcem a veselou myslí přijala pozvání do projektu svobodného rádia Svobodný vysílač. K této akci se schylovalo již od ledna, přesto nenazrál ještě ten správný čas. Nyní píši tyto řádky po návratu domů, protože se s vámi chci podělit o bezprostřední zkušenost z tohoto zážitku ;)

Moderátor Ondra je, jak zjistíte ze záznamu, člověk velmi příjemný a otevřený,

takže pro něj nové myšlenky představovaly duševní potravu spíš než něco cizorodého.

Užili jsme si spolu ohromnou legraci při vysílání, při hudebních mezerách i po vysílání, kdy jsme si ještě skoro další dvě hodiny povídali. To už ale posluchači nevěděli, protože na vlnách Vysílače už běžel další program.

Číst dál...

Každý prostor má svůj příběh

new placePři prvním příchodu cítíme závany něčeho, co neumíme přesně popsat. Pokud to nejsou vůně z kuchyně či jiných částí bytu, mluvím o tom pocitu, který se nám nesmazatelně otiskne do paměti jako kód. Říká nám, zda se tu cítíme dobře, či nikoliv.

Tento pocit často zkoušíme potlačit, protože nesouhlasí s tím, co si přejeme cítit, nebo s tím, co bychom si měli myslet. Například je očividné, že majitel vynaložil nemalé finance na zařízení. Je tu vidět práce profesionálů. Jenže nám se tu prostě nelíbí a neumíme říct proč. Odpovědí může být špatné Feng Shui. Něco tu nehraje.

Leckdy děláme tu chybu, že ignorujeme přání ducha místa, které rekonstruujeme. Říká se mu Genius Loci (Duch místa) a v mnoha případech je tu mnohem déle než my a něco už viděl a zažil. Stál při hádkách kvůli hloupostem, pomáhal sfoukávat svíčky na dortech, svědčil během tichých nočních chvil sdílení.

On má jasnou představu, co kam patří. Ví přesně, kde má svá slabá místa a kde bude komu dobře, kde zlobívá topení a kde je nejtepleji.

Při práci s Feng Shui se musí opravdový profesionál soustředit i na tuto stranu mince. Existuje několik různých pohledů, jak naložit s prostorem, kupříkladu pro rodinu. Harmonizovat samotný prostor, postavit jej namíru obyvatelům, zaměřit se na jednotlivé sektory… Vše se v ideálním případě dá zkombinovat a v ideálním světě zapadnou tyto postupy harmonicky na své místo a vytvoří dokonalý domov. 

Číst dál...

Přesvištět přes překážky jako tajfun s lehkostí baletky

Čekárna u zubaře - návrh

Život je někdy nepředvídatelný a přihrává nám šance ve stylu: “Koukej, kulička, co s ní uděláš? Máš dvě vteřiny na reakci.” :)

Tohle se mi od doby, kdy jsem rozlouskla štelování plachetnice hojnosti na svém stole, stává čím dál častěji. Poslední dobou jsem nicméně měla pauzu, protože když budu citovat svůj rozhovor se zmíněnou plachetnicí: “Jsi úžasná, jak mi přinášíš další a další možnosti výdělku, ale uvědomuješ si, že můj den už se nedá nafouknout?” Vždy mi odpovídá němým, vědoucným úsměvem :)

Dnes bych se s Vámi chtěla podělit o legrační příhodu z minulého týdne.  

Hasím si to k zubaři

Číst dál...

Plachetnice funguje jako blázen! :)

Z 0,- na 28.240,- Kč měsíčně

Je to tak. Od doby, co jsem si před několika lety přečetla v knize od Lilian Too o plachetnici naložené zlatem, jsem zkoušela a experimentovala, dokud jsem nepřišla na ten správný postup. A funguje to! :)

Číst dál...

Jak načinčat občerstvení, aby se z něj stal dekorační prvek, který zharmonizuje celou kancelář

Kancelář Feng Shui

V kancelářích mých klientů se často setkávám s problémem nádobí. Skladují jej za dveřmi, kde na něj není vidět, ale přitom netuší, že jim blokuje podporu nadřízených v sektoru Patronů. To je jen jeden z mnoha příkladů, s nimiž se setkávám. A tak jsem se rozhodla podělit se s Vámi, moji milí čtenáři, o to, jak jsem se s tímto problémíkem poprala já :)

Číst dál...

Jak špatné Feng Shui ovlivňuje naše zdraví

Feng Shui a zdravíČím to, že Feng Shui tolik ovlivňuje naše zdraví? Jak je možné, že prosté rozložení nábytku nebo přestěhování postele může udělat tak velký rozdíl? Odpověď leží v našich základních instinktech a části mozku, které někteří říkají "plazí mozek".

Je to ta část, která se nezměnila od dob, kdy se první ryba vyplácala na břeh, nechala si narůst nohy a začala se plazit po souši. Tuto část sdílíme s plazi, ptáky i savci. Vývojově vypadá prakticky již několik milionů let stejně. Protože nebylo zapotřebí ji extra měnit či upravovat. Zajímá ji totiž jediné: přežití.

Číst dál...

Co by mě udělalo šťastnější a spokojenější?

Přej si něco ...

Jak se tak někdy stává, pozitivní přesvědčení a návyky se obrousí, a je zapotřebí začít další otočku po spirále vzhůru. Čas od času vezmu do ruky krásnou, malou, útlou, jako  jaro zelenkavou knížečku od Pierrea Franckha "Prostě si to přejte, a to s lehkostí". Už když jí otevírám, vím, že to, co hledám, najdu do pár minut. Nejinak tomu bylo i dnes večer :)

Číst dál...

(: Věnuj si dobrý skutek :)

present

 

Dobrý skutek mám na letošní Vánoce splněný :)

Ahoj, děkuji, že se opět vracíte na můj blog o Feng Shui zázracích! :D Dnes se mi jeden opět stal, tak se s Vámi o něj musím začerstva podělit.

Dva dny před Vánoci jsem se vydala nakoupit do nedalekého menšího městečka pár dobrot. V noci jsem velmi špatně spala, vlastně už několikátou noc, a vzbudila se opět se silnou bolestí poporůstajícího zubu moudrosti (snad už budu dostatečně moudrá) :) S odhodláním sobě vlastním a vidinou zásobičky panadolu (i když jsem normálně proti chemii) jsem se vykoupala a vyrazila.

Číst dál...

Dráček radí s vánoční výzdobou

Vánoce 2014

Je mi jasné, že prvním Adventem náš domácí Dráček šikula neskončil. Budu tedy pokračovat v dokumentování jeho pokroků a postupů, jak si vyrobit jednoduché, harmonické, přírodní, krásné, levné, a především - HARMONICKÉ - dekorace na Vánoce.

Doba vánočních svátků znamená pro mnohé z nás velký stres. Stojí spoustu peněz a uštvaná populace si je i z tohoto důvodu nestačí ani užít. Dráček se rozhodl s tím něco udělat, nastartoval svůj pekelný Calculiho stroj (rozumějme - laptop) a začal pátrat po kouzelné formuli, která by strhané lidstvo vyléčila a přírodě ulehčila nával umělých odpadků po skončení vánočního šílenství.

Číst dál...

Jak moje nová kancelář přitáhla prvního kolegu ještě před svým dokončením :-)

kancelar pred a po

 

Již několik týdnů se pracovalo na mojí nové sokolovské kanceláři a já se opravdu těšila na to, až bude hotová, dokonalá (hehe) a budou jí proudit "davy lidí" ;-) Každý máme své představy, když něco vytváříme, že :-)
Zároveň jsem si poslední týdny hodně hrála s myšlenkou tvoření a sestavování mého týmu snů, potažmo týmu lidí podobného ladění jako já, s nimiž se mi bude dobře, ba výborně, pracovat, mohu na ně přenášet bez obav zodpovědnost a budou vždy pracovat co nejlépe, nejefektivněji a hlavně s nadšením pro nejvyšší zisk všech.

Číst dál...

Proč se nepořádek pořád vrací

zvoneček

 

Také už vás to napadlo? "Jak to, že se tady ten nepořádek pořád dělá?", "Před chvílí jsem tu uklidila, už je tu zase čurbes!" a tak dále. Nejste na vině jen vy ;-)

Číst dál...

Tvořím novou rubriku aneb Jak mě Feng Shui dostává

Naše "želva"Už mi to nedalo a založila jsem novou kategorii pro články s názvem "Jak mě Feng Shui dostává". Je to jediný příhodný název, neboť absolutně odpovídá skutečnosti :-)

Moje pracovní heslo už určitě znáte - "Příroda si pomůže". Původně to není ani moje heslo, říkával to můj profesor matematiky na gymnáziu. Vždy, když jsme s kuropěním dopsali zadání příkladu na celou délku střední části tabule, rozzářil se jak vánoční stromeček a povídá: "To je nádhera, přátele, to je poezie," a se širokým úsměvem jako dítě nad dortem počal dirigovat výpočet. Když jsme narazili na problém nebo na situaci, u níž jsme nevěděli, kam povede, zahlásil "Příroda si pomůže. Uvidíme, kam nás tohle dovede." A přesně tak to i bylo. Většinou nás naše prvotní intuice dovedla zaprášenou cestou ke zdárnému, orosenému konci. 

Když jsem poprvé zažila svůj moment, kdy si příroda pomohla (teď mám na mysli během projektu Feng Shui, samozřejmě), byla to pro mě taková pecka, že jsem zírala na papíry s otevřenou pusou, což následovalo nezřízené hihňání.. A to se mi stává dodnes :-D

Proč o tom píšu? Ráda bych se podělila o to, jak nás s přítelem "příroda" zavedla do našeho současného útočiště, jak jsem zprvu vůbec neřešila vnější Feng Shui a jak mě to nakonec "dostalo".

Číst dál...

Jak jsme začali vydělávat peníze

Mistička hojnostiNa začátku to nebylo jednoduché. Chodili jsme oba do školy a peněz bylo velmi poskrovnu. Pak se všechno začalo měnit, včetně nás, ale peníze stále moc nepřicházely. Začala jsem studovat Feng Shui a jednou jsem se svého lektora zeptala: "Přítel sedává dlouho u počítače a hledá práci, brigády atd. Má spoustu dobrých nápadů, ale zrealizovat je, je pro něj strašně těžké. Jak mu mám s Feng Shui pomoct, aby své nápady měnil v peníze?"

Robert na to odpověděl: "Vezmi malou mističku a hrst čínských mincí. Dej mu je k počítači tam, kde vždycky sedí a vymýšlí. Uvidíš."

Číst dál...

Studium a moudrost

Potřebuje Váš potomek pomoci ve škole? Učení mu nejde nebo ho nebaví? Nebo potřebujete trošku pomoci Vy sami? Či se snad chcete rovíjet, obohatit svůj život o něco dalšího, ale nevíte, kudy se vydat, co by pro Vás bylo to pravé? Posilte sektor Moudrosti!

Číst dál...

Jak jsem nahrávala video

crazy-cartoonZe začátku to moc nešlo. Vlastně to šlo výborně. Vzbudia jsem se a cítila, že teď je ten pravý čas vzít počítač, mikrofon, upravit se, popadnout sedací pytel a jít na trampolínu nahrát první video na svůj web, vždyť je venku nádherně!. Skočila jsem do sprchy, fofrem se upravila, vyfénovala, učesala, napatlala trošku make-upu, vyhrabala oblečení (něco jiného, než jsem chtěla, protože není vypráno) a vyběhla ven. 

Číst dál...

Kariéra | Životní cesta

Jak jste na tom pracovně? Uspokojuje Vás Vaše práce? Děláte to, co Vás baví? A ještě jste za to velmi dobře ohodnoceni? Gratuluji, jste šťastným člověkem, jen tak dál :o) Ale co když to tak není? Co když vám v této oblasti něco schází? A co takhle Vaše cesta životem? Je příjemná, zvlněná a dobrodružná? Nebo se neustále ztrácíte a sotva drkocáte přes výmoly? Pojďte si o tom něco přečíst - jak s tím něco udělat a rozhýbat věci správným směrem ;o)

 

Buďte první, kdo přetrhne imaginární pásku, a dejte svému životu právě ten směr, který si přejete. Není to tak těžké. Stačí docela málo ;-)

Číst dál...


Karolína Metzová, Feng Shui specialista a lektor

"Lepší špatná změna, než žádná změna," praví čínské přísloví.

 

Inspiruji klienty ke změnám, jež jim přinesou výsledky. Učím je porozumět vnějším a vnitřním vlivům, jichž poté využíváme k tomu, aby žili tak, jak si přejí.

Věnuji se Feng Shui z přesvědčení, že máme svou moc ve vlastních rukou a jen my tvoříme proudy, na kterých pak plujeme tam, kam chceme.

- Karolína Metzová, autorka knih Rezonance lásky (Zákony lásky a harmonie v 6 krocích) a Feng Shui pro odvážné